Als dit uw eerste bezoek is bekijk dan de veel gestelde vragen. U moet zich registeren voordat u zelf berichten kunt plaatsen en bijlage kunt bekijken.
Mededeling
Collapse
No announcement yet.
Veelkleuren of Coloria papegaai amadine - Erythrura Coloria
Vragen zijn nooit stom. Alleen sommige antwoorden.
Maar ik vang mijn vogels in de vlucht met een groot vangnet. Voor de broedkooi gebruik ik een kleine versie. Het is voor de vogels stressvol, dus ik probeer het tot een minimum te beperken. Bij mij komen ze over het algemeen ongeschonden uit de vangst. Alleen blijven ze soms met hun nageltjes hangen in het netje.
Overigens heb ik op dit moment de mannen en de poppen gescheiden van elkaar in aparte broedkooien, dus alle mannen zitten bij elkaar en alle poppen. Obv de geboortemaand, eventuele verwantschap stel ik de koppels samen. In het broedseizoen zet ik de angstige koppels in de vlucht (heb er 1) en de rest gewoon in de broedkooien.
Eindelijk staat het kweekseizoen weer voor de deur. De aanpak is hetzelfde als het vorige jaar dat aardig verliep. De vogels hebben de afgelopen maanden rust gehad en zij zijn allemaal goed door de rui gekomen. Alleen de moeder pop van vorig jaar heeft nog een paar kleine ruipuntjes op haar kop. Echter die heeft ze al 3 maanden, dus die zullen wel niet helemaal verdwijnen. Zij was ook degene die het meest behoefte had aan rust na een lang kweekseizoen.
Op dit moment zitten de mannen nog gescheiden van de poppen in een aparte kooi. Het voedselaanbod was vrij karig de afgelopen maanden. Elke dag de Blattnermengeling voor papegaaiamdines, 2 maal per week een stukje groenvoer en ook 2 maal per week een beetje eivoer zonder extra's. Nu heb ik inmiddels weer de tarwekiemolie toegevoegd aan het zaadmengsel. De komende weken zal ik ga ik het eivoer weer wat verrijken met gewelde zaden en de luchtvochtigheid opvoeren naar ongeveer 65-70%.
De komende weken al ik nog een aantal kleine aanpassingen doen aan de vlucht, zodat ik de nestkastjes aan de buitenkant van de vlucht kan hangen, waardoor ik makkelijker bij de nesten van de vogels kan komen en er niet meer in hoef te gaan staan om de inhoud te bekijken. In de vlucht komt het ouder koppel van vorig jaar te zitten. Mijn verwachting is dat ze het ook dit seizoen wel weer goed gaan doen en makkelijk zullen zorgen voor nageslacht. Bij de nieuw samengestelde jonge paren wordt dat wat spannender, maar ik heb goede hoop dat ook zij goede resultaten gaan behalen.
Overigens kweek ik dit jaar alleen met de coloria. Ik had wat andere grote uitgaven waardoor ik heb besloten om dit jaar niet te investeren in mijn vogelbestand en/of nieuwe kooien.
Veel succes weer dit jaar Hans. Gaat vast weer wat op stok komen. Ik heb gister 2 koppels diksnavelnonnen gekocht en onlangs ook weer prachtnonnen.
Nu moet ik de zwartkopnon weer zien te vinden dan heb ik alle in Europa aanwezige soorten nonnen in mijn bestand behalve de schildnon. Maar die laatste wordt lastig om aan te komen denk ik.
Veel succes weer dit jaar Hans. Gaat vast weer wat op stok komen. Ik heb gister 2 koppels diksnavelnonnen gekocht en onlangs ook weer prachtnonnen.
Nu moet ik de zwartkopnon weer zien te vinden dan heb ik alle in Europa aanwezige soorten nonnen in mijn bestand behalve de schildnon. Maar die laatste wordt lastig om aan te komen denk ik.
Prachtnonnen zou ik nog weleens in kolonie willen hebben. Ik heb in het verleden contact gehad met 2 kwekers, dus mogelijk dat ik die ooit ga benaderen als ik weer een nieuwe soort erbij willen hebben.
Zwartkop nonnen moet wel lukken. De schildnon wordt lastig, maar niet onmogelijk. Heb er laatst nog een advertentie van voorbij zien komen.
Succes Hans! Ik reageer niet vaak op het forum maar ben wel een trouwe volger van dit topic. Met hoeveel koppels ga je nu in totaal proberen te kweken? Allemaal tegelijk of in verschillende rondes?
Opmerking