Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Bestrijden parasieten

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts

  • Bestrijden parasieten

    In een advertentie van Onze Vogels, juni 2006,nr.6, staat ter behandeling en/of voorkoming van parasieten, zoals luizen,mijten,schurft,lichte worminfecties en [B]bloedluis[B]. Gebruikt Bird-Parasite ( 1 druppel in de nek, op de schone huid is voldoende. Heeft iemand hier ervaring mee?

  • #2

    Opmerking


    • #3
      bird parasites

      Ik gebruik dit middel en werkt zeer goed, als je je aan de gebruiksaanwijzing houd.
      Na het gebruik geef ik de vogels vitamines.
      mvg ime

      Opmerking


      • #4
        hoi,

        Ja ik heb ervaring met dat spul en het werkt fantastisch 1 ruppel in de nek en je bent klaar, dus ik kan het aanbevelen bird-parasite.

        Mvgr

        Richard

        Opmerking


        • #5
          In "anti-luchtpijpmijt" van Bogena zit dezelfde werkzame stof, dat gebruik ik af en toe, werkt ook prima tegen alle vormen van ongedierte.
          Groet Ton,
          www.allevogels.nl

          Opmerking


          • #6
            We gebruiken altijd Anti luchtpijpmijt van Bogena,is 0.12 Ivomec.
            Maar houd even de prijs in gaten,Anti luchtpijpmijt aangeboden door Bogena kost 10 ml iets meer dan 4 Euro,terwijl ex-Parasite voor duiven van Bogena de zelfde samenstelling heeft maar een flesje van 50 ml is en iets meer als 8 Euro kost.We nemen wel altijd het druppelaartje van het anti luchtpijpmijt flesje.En druppelen een druppel op de stuit [uitvrijven]en een druppel in de nek.
            Ger.

            Opmerking


            • #7
              Bird-Parasites

              Ik wil best geloven,dat een product gebaseerd op Ivermectine een prima product is. Het enige wat ik me nog afvraag,wie heeft er daadwerkelijk ervaring mee. Je zal toch eerst vogels moeten hebben gehad die vogelluis of andere parasieten hadden.
              Hoe zit het in de broederij.Komt de Ivermectine in de eitjes of moet je het b.v. 6 weken voor de broederij gebruiken.
              Het is natuurlijk wel handig net als bij hond of kat 1 druppeltje in de nek en klaar is Kees. Hoe lang beschermt dit product?
              Vriendelijke groeten van
              Antoni
              Vr.groeten van
              Antoni





              homepage:
              http://home.tiscali.nl/kunstantonih/

              Opmerking


              • #8
                Ik heb het een aantal jaar gebruikt toen ik in een dierenwinkel werkte. Tegen verdermijt werkt het perfect, een behandeling is voldoende.
                Bij luchtpijpmijt behandelde ik 3 keer, 1 druppel aan elke kant op de hals, na een week weer en dat nog eens.
                Heel wat vogels mee "schoon gekregen".
                De vogels lijken er totaal geen last van te hebben.
                Hoe het zit met doorgeven van de giftige stof aan de eitjes weet ik niet.

                Ivermectine is een toegelaten stof die zijn nut bij veel dierenartsen en veeartsen bewezen heeft, ook bij cavia's met schurftmijt wordt het met succes toegepast.
                Bij mensen wordt het gebruikt tegen verschillende parasieten, o.a. worminfecties.
                Groet Ton,
                www.allevogels.nl

                Opmerking


                • #9
                  Birdparasites

                  Beste Ton,
                  Hartelijk dank voor je uitleg.
                  Dit product moet je waarschijnlijk als voorzorg in huis hebben.
                  Vr.groeten van
                  Antoni





                  homepage:
                  http://home.tiscali.nl/kunstantonih/

                  Opmerking


                  • #10
                    Op het flesje staat dat je het om de 4 tot 6 weken moet herhalen voor het beste resultaat.
                    ime

                    Opmerking


                    • #11
                      Oorspronkelijk geplaatst door Antoni Hopmann
                      Ik wil best geloven,dat een product gebaseerd op Ivermectine een prima product is..................
                      Antoni

                      Wie heeft er nog nooit gehoord van macrocyclische lactonen...?
                      Diegenen die al enigszins twijfelden, hebben niet helemaal ongelijk gehad.
                      Het is al vaker gezegd en herhaald :
                      Wonderen uit flesjes en potjes bestaan niet.
                      Of dacht u nog steeds van wel ?
                      Zij die na het onderstaande te hebben lezen, op zoek gaan naar alternatieven, hebben wellicht wat aan een google-zoekwoord : orthomoleculaire aanpak.

                      ----------------------------------------------------------------------------------------------
                      (fragment)

                      Macrocyclische lactonen

                      De macrocyclische lactonen worden onderverdeeld in twee groepen. Abamectine, ivermectine, doramectine, eprimectine en selamectine behoren tot de groep van de avermectines.
                      Moxidectine behoort tot de groep van de milbecynes.
                      Macrocyclische lactonen bezitten een breed spectrum met activiteit tegen nematoden, insecten en acariden. De eigenschappen van deze groep werden reeds eerder besproken (zie Geneesmiddelen voor transdermaal gebruik met antiparasitaire substanties actief tegen tegen ecto- en endoparasieten).
                      De langzame absorptie van het actief bestanddeel leidt tot een langdurige aanwezigheid ervan ter hoogte van de injectieplaats.

                      In sommige Europese landen wordt melding gemaakt van resistentie van bepaalde parasieten zoals bijvoorbeeld Haemonchus contortus tegen deze stoffen..
                      Er wordt aan herinnerd dat het gebruik van deze stoffen bij dieren die niet als doeldier in de bijsluiter werden opgegeven belangrijke risico's inhoudt. Er dient eveneens te worden herinnerd aan het risico voor het milieu wanneer deze substanties met de uitwerpselen worden uitgescheiden.
                      Dit geldt ook voor de pour-on vormen.

                      (einde fragment)
                      Bron : http://www.bcfi-vet.be/nl/texts/NAPOOOL1CL2o.lasso
                      ----------------------------------------------------------------------------------------------


                      Het aanwenden van deze chemische stoffen leidt op termijn uiteindelijk tot onomkeerbare verzwakking en degeneratie van de soort, en tegelijk tot resistentieverhoging van protozoaire, en dus ziekteverwekkende kiemen. En dan zwijgen we nog over alle "kleine" neveneffecten bij gebruik van deze chemische verbindingen, zoals de directe risico's voor het milieu.

                      Lester LIevens
                      Erpe-Mere



                      http://natuurgould.be/Frameset%20Spe...In%20Japan.htm

                      .
                      Ivan Lievens
                      http://natuurgould.be/

                      Opmerking


                      • #12
                        Op het flesje staat dat je het om de 4 tot 6 weken moet herhalen voor het beste resultaat.
                        Dat is waar, maar dat staat bijna overal op. Op een flesje AD-vit staat dat je elke dag een paar druppels moet geven...
                        Een (helaas toegestaan) trucje van de leveranciers om te zorgen dat je snel weer een nieuw flesje koopt.

                        Ik geef het nooit preventief, alleen als het nodig is.
                        Groet Ton,
                        www.allevogels.nl

                        Opmerking


                        • #13
                          Oorspronkelijk geplaatst door natuurgould België

                          Het aanwenden van deze chemische stoffen leidt op termijn uiteindelijk tot onomkeerbare verzwakking en degeneratie van de soort, en tegelijk tot resistentieverhoging van protozoaire, en dus ziekteverwekkende kiemen. En dan zwijgen we nog over alle "kleine" neveneffecten bij gebruik van deze chemische verbindingen, zoals de directe risico's voor het milieu.

                          Wie was hier niet van op de hoogte ?
                          En wie wel ?

                          Lester

                          Verbind met diverse onderwerpen op linken.be. Breid je kennis uit met links naar verschillende onderwerpen. Jouw gids naar een goed verbonden online wereld.


                          .
                          Ivan Lievens
                          http://natuurgould.be/

                          Opmerking


                          • #14
                            "Op de hoogte" is een groot woord, ik weet van het bestaan van deze mening. Er zijn er echter duizenden die een totaal andere mening hierover hebben, ik weet zelf niet wat ik ervan moet denken.

                            De tijd dat frabrikanten gevaarlijk gif verkopen zonder rancune lijkt mij ver achter ons te liggen. Merknamen zijn nu heilig, de fabrikanten zijn ook alleen maar gebaat bij goede resultaten, ook op langere termijn.

                            Is ooit resistentie tegen bv ivomec aangetoond?
                            Groet Ton,
                            www.allevogels.nl

                            Opmerking


                            • #15
                              Birdparasites

                              Ik heb persoonlijk ook geen ervaring met birdparasites.
                              Wel heb ik ervaring met het volgende product:
                              Prioderm lotion tegen luizen en neten, is te koop bij de Da drogist.
                              Word gebruikt bij het behandelen van hoofdluis/platluis bij volwassenen en kinderen.
                              Ik gebruik dit product al 6 jaar op aanraden van colegakwekers en heb er alleen maar positieve ervaringen mee.
                              Helpt prima tegen alle soorten vogelparasieten, mijn vogels hebben vanaf die tijd nergens last meer van.
                              Geef het 3x per jaar, 6 weken voor de kweek, einde van de rui en na de tt.
                              Een druppeltje onder de vleugels of nek en een druppel op de stuit.
                              Het heeft enkele weken nawerking, dus badwater achterwege laten in die tijd.
                              Ik geef het niet aan vogels jonger dan 3 maanden, heb ik zelf geen ervaring mee.
                              De inhoud van het flesje is 110 cc en kost 7 euro, is 3 jaar houdbaar.
                              Ik heb zelf 150 vogels en doe er gemiddeld 3 jaar mee.

                              Met vriendelijke groet Norwich

                              Opmerking

                              Working...
                              X