Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Ruzie Catharina parkieten

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts

  • Ruzie Catharina parkieten

    Hoi,

    Wij hebben op dit moment 3 Catharina parkieten in een kooi zitten.

    Waarvan twee (groene) een koppel vormen. De derde een mauve kleur is er later bij gekomen, maar toen was ons nog niet bekend dat de twee een koppel waren.

    Dit is pas bekend geworden nadat we de derde hadden.

    Alleen nu is het probleem dat de Mauve Catharina parkiet dagelijks wel een paar keer ruzie heeft met een van de twee groene Catharina parkieten. Wie er begint is ons niet altijd even duidelijk.

    We hadden niet zolang geleden al een vierde parkiet gekocht bij onze leverancier, maar die is jammer genoeg overleden aan een nekbreuk. Hij kon nog niet vliegen, maar was wel zeer actief en klom tegen de tralies op en kennelijk is hij een keertje naar beneden gevallen en hierbij zijn nek gebroken. Dit was een hele mooie donker blauwe Catharina parkiet.

    Maar op dit moment heeft onze kweker geen andere Catharina parkieten meer, zal pas over een paar maanden zijn. We hebben ook al een paar advertenties geplaatst, maar jammer genoeg nog niemand op gereageerd dat ze een vierde jonge Catharina parkiet hebben.

    Als ze vrij rond vliegen in de woonkamer, is de ruzie een stuk minder, maar zodra ze het hok in moeten begint het. Gelukkig niet constant hoor, maar wel een aantal keren per avond.

    Maar aangezien de ruzies soms behoorlijk te keer gaan, overwegen wij de laatst gekochte Catharina Parkiet (de mauve) in een ander hok te plaatsen. Alleen de mauve Catharina Parkiet is nu natuurlijk gewend in de grote kooi te zitten. Dan moeten wij hem iedere keer gaan pakken uit de grote kooi en plaatsen in zijn nieuwe kooi. Dit vinden wij ook weer zielig voor hem.

    Nu is onze vraag, als je hem een paar keer plaatst in de andere kooi, gaat hij dan weer automatisch naar zijn kooi (nieuwe) toe, of vliegt hij dan toch weer de kooi in waar de andere twee inzitten?

    Hoe kunnen we dit probleem oplossen? Om nog een paar maanden te moeten wachten op andere jonge Catharina parkieten vinden wij iets te lang duren, en zielig voor de huidige Catharina parkieten.

    Of is er hier toevallig iemand aanwezig die een jonge Catharina parkiet heeft die nog met de hand gevoed kan worden of die reeds zelfstandig eet, maar wel hand tam is? Graag regio Utrecht maximaal een 60 km van Utrecht vandaan. Wij hebben nu een licht groene, een donker groene, en een mauve Catharina parkiet. Graag willen wij weer een andere kleur erbij hebben.

  • #2

    Opmerking


    • #3
      Hoi Wessel,

      Bedankt voor je antwoord. Dit is tenminste duidelijke taal die je spreekt, ben ik wel blij om, om te horen. Al is het toch niet zo vrolijk nieuws voor ons.

      We zijn dus met 1 Catharina parkiet begonnen, maar omdat wij het zielig vonden voor deze vogel hadden we er nog eentje bij gekocht voor gezelschap voor de eerste vogel.

      Maar aangezien er volgens onze kweker 6 Catharina parkieten in het hok konden, dachten we zullen we er dan maar in totaal 4 nemen. Zo doende dat we er nog eentje bij gekocht hadden en deze erbij gezet hebben. En we hadden er dus nog eentje gekocht, maar die is dus jammer genoeg overleden.

      Maar nu gelezen te hebben door jouw berichtje dat twee paren niet goed zijn, moeten we heel goed gaan nadenken wat we doen er zijn nu min of meer drie mogelijkheden:

      1) we kopen nog een koppel erbij en en een losse Catherina parkiet en we zetten de derde vogel nu in een ander hok. En dan maar hopen dat de losse vogel ook een koppel gaat vormen met de vogel die nu los is.

      2) we laten het zo qua aantal, maar dan de losse vogel altijd in een apart hok plaatsen. Maar dit heeft niet echt onze voorkeur.

      3) we doen de laatst gekocht Catherina parkiet die geen koppel vormt weg, maar dat vinden we ook weer heel erg zielig voor hem.

      Mijn vrouw vind persoonlijk zes vogels weer iets te veel van het goede, maar een extra hok in de woonkamer (kan wel hoor) maar vinden we ook wel wat lastig voor de levensduur van de vogels. Mij lijkt het juist wel leuk zes vogels, maar het geeft wel weer extra veel troep in de woonkamer.

      Wat adviseer jij ons om te doen?

      Het is een moeilijke beslissing die we moeten nemen. Jammer genoeg had de kweker (waar we dus het hok, en de drie vogels gekocht hebben) ons dit niet van te voren gezegd toen wij de derde vogel kochten bij hem. Ik moet er wel bij zeggen dat hij en wij ook toen nog niet wisten dat de eerste twee vogels een koppel gingen vormen.

      Opmerking


      • #4
        als je plaats hebt en het zelf wil, kun je 3 koppels houden, en apart huisvesten

        de 3 in een andere kooi zetten tijdens het broedseizoen vind ik zelf geen oplossing

        de 3 wegdoen is misschien zielig, maar hem apart zetten ook

        Opmerking


        • #5
          Hoi Kevin,

          Bedankt voor je antwoord.

          Het is me alleen niet helemaal duidelijk.

          In het hok wat we nu hebben is plaats voor zes vogels.

          Ik snap je antwoord niet helemaal.

          Opmerking


          • #6
            van catharinas weet ik niet echt veel, maar vallen ze elkaar niet aan tijdens de broedduur?

            Opmerking


            • #7
              mischien heb je buiten in de tuin plek voor een voliere ofzo dan kun je daar 6 vogels in doen en kun je ook eventuele jongen krijgen
              mvg roy (vogelfreak)
              kijk ook eens op mijn site www.roy-vogels.nl

              Opmerking


              • #8
                Bedankt voor jullie antwoorden.

                Ze zijn net een paar maanden oud, dus broeden ze nog niet. Er hangt ook geen broedhok in de kooi.

                We hebben geen tuin of andere ruimte om een voliere te plaatsen.

                Opmerking


                • #9
                  ja ik zat zo te lezen, die mauve of wel de DD turquiose is dat een man of een pop ?

                  misschien kan ik je wel helpen

                  groetjes rolf
                  http://www.dekromsnavelkweeker.nl

                  kweker van forpussen en Catharinaparkieten

                  Opmerking


                  • #10

                    Opmerking


                    • #11
                      Hoi rgh.

                      Je zegt net je hok is groot genoeg. Wat is groot genoeg (hoe groot) en wil je in de toekomst ook kweken met de vogels, want dan komen er nog meer vogels in het hok en zul je toch moeten overwegen er een aantal te verkopen

                      Opmerking


                      • #12

                        Opmerking


                        • #13

                          Opmerking

                          Working...
                          X