Mededeling

Collapse
No announcement yet.

mutatie of niet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts

  • mutatie of niet

    Als er gesuggereerd word dat iets een mutatie is mag ik er van uitgaan dat zowel in de groen serie het ook in gekweekt kan worden, stel dat het alleen in de blauw serie kan is het dan een mutatie?

    vriendelijke groet Bartje

  • #2

    Opmerking


    • #3
      niet te vinden in de groen serie
      en tot nog toe ook niet te kweken maar misschien hebben andere ze wel in de groen serie graag zou ik dan foto's zien .

      m.et vriendelijke groet Bartje

      Opmerking


      • #4
        PLATINUM.
        Vererving: geslachtsgebonden recessief.
        Symbool: Zinopl
        Kwalitatieve reductie van 70-80% eumelanine, ook in de ogen en de poten, multiple allele met SL ino.
        De platinum mutatie is tot nu toe alleen bij de Splendidparkiet ontstaan, deze werden tot nu toe ino-bruin en/of bruinovergoten
        genoemd door de kwekers.
        De platinum is een nieuwe mutatie bij de kromsnavels. Men dacht eerst dat het om een combinatiekleur ging.
        Kweekuitkomsten hebben echter bewezen dat het om een primaire mutatie gaat.
        De platinum veroorzaakt een kwalitatieve eumelanine reductie en is een meervoudige mutatiereeks van zowel de pallid als
        SL ino. (De PlatinumIno is geen gevraagde kleurslag.)


        zou ze graag in de groen serie zien? bij de Neophema splendida

        Opmerking


        • #5
          Platinum als mutatie is zeker niet nieuw. In Australie bestaat deze mutatie al vele jaren bij de roodrugparkiet. Platinum is een SL parinomutatie, uiterlijk tussen pallid en ino in. Let wel, als eigenstandige mutatie. Helaas is de platinumbenaming in Europa misbruikt voor de opaline-PallidIno (blauw). Qua uiterlijk lijkt deze zeker op een platinummutant. Bij de Europese 'plantinums' zijn er echter geen poppen en is het ook niet mogelijk om een heterozygote PallidPlatinum of PlatinumIno te kweken.
          Of de vogel op de foto een platinum is durf ik niet te beweren. Daar zullen dan eerst wat testparingen mee gedaan moeten worden. In theorie kan het ook een stapeling van melaninereducerende mutaties zijn. Lijkt me ook geen belemmering om deze kleurvorm in de groenserie te kweken. Probleem doemt dan wel met de naamgeving op. Bij platinum of in goed Nederlands platina verwacht ik een zilverachtige vogel.

          Opmerking


          • #6
            Is het mogelijk dat bij de neophema splendida de psittacine reductie wat toch de zeegroen en pastel en *blauw* Multi allele is, van invloed is op deze kleur slag aangezien ze er niet in de groen serie zijn althans ik heb ze nog nooit gezien.
            hoe denk u hier over bva118?

            vg Bartje

            Opmerking


            • #7
              Wat mij ten eerste opvalt aan de vogel op de foto of dit wel overeenkomt van wat je van een *platinum* mag verwachten. Vogel lijkt echt rode ogen te hebben maar kan ook van de flits zijn. Gemelaniseerde veervelden, voor zover zichtbaar, lijken mij te donker voor platinum. Vogel is echter voornamelijk van de voorzijde zichtbaar, dus kan wel wat vertekend beeld geven. Lijkt mij overigens geen probleem om hier de (par)blue uit te kweken, je houdt dan zo'n vogel in de groenserie over. Welke (par)blue vorm deze vogel bezit is lastig te zeggen. Bij grasparkieten bijvoorbeeld zijn twee blauwmutaties bekend. Staat op de Mutavi site een interessant artikel over. Is geschreven door Peter Bergman. Dit zou natuurlijk ook bij andere soorten vogels kunnen voorkomen, waaronder de splendid. Als er twee verschillende blauwmutaties zijn kan je ook aannemen dat beide mutatie ieder hun eigen parbluevormen hebben. Je krijgt dan naast de heterozygote tussenvormen ook nog de heteroallelomorfe tussenvormen. Zoek dan maar uit welk genotype je hebt en wel blauwbeeld daarbij past. Dit probleem hebben we bij de agaporniden ook, er zijn tig aannames te bedenken hoe de *blauwe* roseicollis is ontstaan. Er zijn geen testparingen denkbaar om welke theorie dan ook te bevestigen danwel te ontkrachten.

              Kennelijk staan er op een ander forum wel groenserievogels.
              Schijnt dat de *platinum* niet opgenomen is in de standaardeisen, lijkt mij al een teken aan de wand. Reden zou zijn dat ie teveel op een cinnamon-ino zou lijken, deze is echter wel in de standaardeisen opgenomen. Komt bij mij over als de omgekeerde wereld. Je vraagt dan wel de combivogel, de verschijningsvorm als zelfstandige mutatie vraag je niet. Er moet dus serieuze twijfel zijn of het wel een zelfstandige mutatie is.

              Opmerking


              • #8
                Bedank bva 118.
                Is dat andere forum VA want heb nog nooit bij de Neophema Splendida *platinum* in de groen serie gezien.

                * betekend niet onderzochte en bewezen mutatie toch!

                vg Bartje

                Opmerking


                • #9
                  @Bart, Ik zit niet zo ver in de Neophema's. Een afspraak uit het [I]International Naming System[I] is dat als er geen definitieve bevestiging is over de juistheid van de benaming dat deze dan tussen asterices geplaatst wordt.
                  Als de platinummutatie wel bekend is maar niet opgenomen in de standaardeisen geeft dat aan dat er in ieder geval twijfel over is, al dan niet terecht. Heb jij deze kleurslag zelf? En heb je er al testparingen mee gedaan?

                  Opmerking


                  • #10
                    ja mee gekweekt ook met nageslacht[/IMG]

                    kans split platinum man palid groen/cinamon/turquiose blauw/ino heeft nu met ino,cinamon groen vijf bevruchte eieren uit vorige nest kwamen alleen cinamon poppen

                    Opmerking


                    • #11
                      hier nageslacht pop aqua,ino......

                      [IMG][/IMG]

                      Opmerking


                      • #12
                        @Bart,

                        Op de foto in bericht 10 heeft de vogel wel duidelijk rode ogen. Denk dat het van belang is om eerst vast te stellen of het geen vorm van fallow is. Voorzover mij bekend heeft de echte platinummutatie bij de roodrug geen rode ogen.

                        Verbeter me als ik jouw kweekkoppel verkeerd vertaal. Je hebt een pallid groen/cinnamon/turquoise/blauw/ino/kans *platinum* man X cinnamon-ino groen pop. Zo'n man kan niet bestaan, immers er staan nu twee blauwallelen in, dan zou je dus geen groenserie man kunnen hebben. Als de man ook uiterlijk pallid is en tevens inoverervend dan moet het een PallidIno zijn. En als dat inderdaad zo zou zijn dan kan ie onmogelijk split *platinum* zijn. Pallid, *Platinum* en ino zijn immers allelen van hetzelfde gen (SL ino).
                        Een man kan maximaal twee van deze allelen bezitten, dus als ie al pallid en ino bezit kan ie onmogelijk ook nog drager zijn van *platinum*.
                        Verder is het dan zo, zou jouw man inderdaad een Pallid(Ino)/cinnamon man zijn dan zijn de geboren cinnamon dochters automatisch cinnamon-pallids cq cinnamon-ino's.

                        Op zich is zo'n man als in bericht 10 een mooie verschijningsvorm. Het kan dus de moeite lonen om dan via testparingen proberen te achterhalen wat het juiste genotype van zo'n vogel is.

                        Opmerking


                        • #13
                          Denk dat u. het verkeerd begrijp of ik verkeerd op geschreven heb bva.
                          Uit de turquiose,ino man foto 1 is een palid man geboren die kans split voor platinum of ino en cinamon kan zijn tevens is hij split voor turquoise blauw ik zeg zelf voor de hele allele gezien de uit komsten nogal eens anders is als er altijd word beweerd maar dat terzijde . De aqua,ino pop komt ook van de turqiose ,ino,*platium* man violet factorig voor als nog heeft dit alleen cinamons gegeven

                          combinatie waar mee gekweekt word is dus visueel palid x ino lacewing of tegenwoordig cinamon hier uit komen alleen cinamon poppen tot nu toe

                          wat betreft turquoise blauw is gewoon correct want *blauw* bestaat niet in de blauwste blauwen zit nog psittacine .

                          Opmerking


                          • #14

                            Opmerking


                            • #15
                              HALLO bva118 de ogen van zeg maar de stamvader waren rood de vogel was eerder bruin dan zilver hij is gekeurd met behulp van de kweker de keurmeesters meervoud kwamen er niet echt uit zeg maar wat ook logisch is zo vaak worden zulke vogels niet ter keuring gebracht . Maar objectief is het dan niet er word dan geschreven wat de kweker vertel . Maar wie ben ik denk ik dan maar. Ik denk dat u aardig in de goede richting zit.

                              vg Bartje

                              Opmerking

                              Working...
                              X