Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Serinus-Soorten op de BEC-Show

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Toon
Clear All
new posts

  • #31
    Weet van begin af aan wat jij bedoeld te zeggen.Loop zelf ook regelmatig op tentoonstellingen en zie ook wel dingen die in mijn ogen anders kunnen.Ik denk dan het kan anders. en andere mensen denken en roepen dat het zo niet kan.Deze mensen moeten we van het tegendeel overtuigen door zien te laten dat met een kleine aanpassing alles wel te showen is..en waarbij het welzijn van de vogel voorop staat.Vogelbonden moeten iets minder strak de regels handhaven en zich iets soepeler opstellen. Als er een kolibri komt met een nectarflesje waar een bloem op zit vinden ze het prachtig en als ik een kruisbek instuur waar een paar denneappels en een dennetakje in de kooi liggen zeggen ze we keuren geen kerstbakjes.Als ik dit niet doe vreten ze mijn kooi op en krijg je daar weer kommentaar op.Vogels na de keuring in een grote vlucht prima maar de meeste vogels die ik heb verdragen elkaar niet in de winter.Hoeveel grote vluchten moet je dan hebben?En wie haalt mijn vogels die ik net zo voorzichtig uit mijn hok haal als jij uit de grote vlucht.Laat de bonden zorgen voor een stuk of tien grote ong een kubieke meter kooien alleen open aan de voorzijde want er zullen vast geen honderden bijeneters/ijsvogeltjes komen maak in die kooien een voerplaats met een klepje om ze er eventueel uit te vangen en laat de mensen ze zelf inrichten.Stel deze kooien niet beschikbaar voor bij wijze van spreken een heggemus maar voor de iets grotere soorten of de soorten die eigenlijk niet in een ttkooi horen denk aan hoppen bijeneters of desnoods leeuwerikken/azuurmezen/ ijsvogels.Ook de grotere vi vogels zullen er beter in uitkomen'
    groeten eddie

    Opmerking


    • #32
      chips haal ik hem net weg terwijl jij zat te tikken,dacht is toch niet in het geval van die bijeneter/hop rellevant meer.sorry eddie,maar ben blij dat je me wel snapte dan toch. en we op 1 lijn zitten wat dit betreft,nu andere nog..............

      want wat jij schreef :
      Laat de bonden zorgen voor een stuk of tien grote ong een kubieke meter kooien alleen open aan de voorzijde want er zullen vast geen honderden bijeneters/ijsvogeltjes komen maak in die kooien een voerplaats met een klepje om ze er eventueel uit te vangen en laat de mensen ze zelf inrichten.Stel deze kooien niet beschikbaar voor bij wijze van spreken een heggemus maar voor de iets grotere soorten of de soorten die eigenlijk niet in een ttkooi horen denk aan hoppen bijeneters of desnoods leeuwerikken/azuurmezen/ ijsvogels.Ook de grotere vi vogels zullen er beter in uitkomen'


      kan ik alleen maar beamen,want dat is juist wat ik bedoelde te zeggen,maargoed in het weggehaalde berichtje van mij stond ook dus in dat die kooien toewijzing voor sommige vogels al veranderd is, zo zat die bijeneter toen in een kooi 6 nu mag tie in een kooi 10 evenals de hop,maw men heeft er inmiddels van geleerd en naar gehandeld. nu nog het voor elkaar zien te krijgen voor andere soorten.

      maar wat ook zou kunnen natuurlijk is:
      of stel ze ook ter beschikking voor oorkonde vogels bv(zullen er niet snel 10 of meer zijn), kleed ze mooi aan ( in of buiten de kooi) bord er boven/bij eerste eigen kweek o.i.d.
      zou wel een lokkertje/publiekstrekker zijn denk ik, zou ook de voorzichtige eerste opstap kunnen zijn naar aangeklede kooien op apeldoorn voor sommige soorten.( zeg v.i. of bec/sec opzetvoor dit soort vogels).
      kijk we zijn het eens dat het voor 95 % van de europese (v.i.) vogels en voor 50% van de v.i. vogels het ook echt niet nodig is zulke kooien.

      ik was eens op apeldoorn geweest waar de bec toen zijn vitrine's hadden staan,was toch goeie reclame toen ,(ik moest er toch zijn want je kon dan je ringen "eerder" krijgen voor je europese soortjes daar.).
      mvg

      Opmerking


      • #33
        Las net dat je kooi 10 in een keer ter sprake bracht.Gigantisch mooie kooi ik ken hem wel.Kun je maar twee van kwijt in de auto en je moet ze met twee man dragen .Zijn volgens mij ook geen stellingen voor.Een vogel die je een beetje wilt africhten moet al voor die tijd in de kooi zitten waarin hij geshowd wordt als je dan tien vogels hebt en een paar op reserve moet je een garagebox huren om ze kwijt te kunnen.Denk dat een beetje aangepaste vitrine rustgevender voor de vogel is en dat je hem ook niet af hoeft te richten.Een vogel die zich niet bedreigd voelt zal zich ook wel tonen.De kooi 10 bevat maar twee zitstokken en is witgeschilderd dus alleen maar iets groter/breder dan de kistkooi opdat de grotere vogels hun staart en vleugels heel houden.Vogels die zich bedreigd voelen willen wegvliegen en als dat niet kan willen ze zich verstoppen een beetje beklede vitrine geeft ze de kans om weg te kruipen.Binnen een paar uur beginnen ze met de omgeving verkennen en worden hierbij steeds vrijer omdat ze het als hun teritorium beschouwen.Heb regelmatig vogels in vitrine,s gehad en eigenlijk nooit problemen
        groeten eddie

        Opmerking


        • #34

          Opmerking


          • #35
            De grote kistkooi is bxdxh 600x300x500 rondom dicht en de voorkant open en niet inklapbaar.De klapkooi is inderdaad de kwakkelkooi rondom draad in een bak zand.
            groeten eddie

            Opmerking


            • #36

              Opmerking


              • #37
                Vond het zelf ook verwarrend. 7 is een grote kistkooi en 13 ook ,10 is inderdaad een klapkooi staat me ook bij dat de kooi die ik bedoel bijna twee keer zo breed was als de grote ttkooi en zeker een halve meter hoog en diep en er ging zowat een emmer zand in.Zal dit niet kooi 10 zijn geweest
                groeten eddie

                Opmerking


                • #38
                  http://www.bec-info.com/Pagina-Bec/T...elling-Bec.htm

                  Groeten, Serinus.
                  The proof of the pudding is in the eating

                  Opmerking

                  Working...
                  X